این سؤالی است که ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد. می خواهید جواب آن را بدانید این مطلب را به نقل از سایت ام اس ان بخوانید.

 

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان، آمار جهانی نشان می‌دهد که تعداد طرفداران این میوه بیش از تعدادی است که هیچ علاقه ‌ای به این میوه ندارند.
موز میوه‌ای سرشار از پتاسیم، ویتامین C، ویتامین B6، منیزیم، فیبر و همچنین چربی است‌. هنگام کاهش وزن خیلی‌ از افراد از مصرف این میوه خودداری می‌کنند، زیرا احساس می‌کنند که موز چاق‌ کننده است.


اما آیا واقعاً چنین است؟
موز حاوی 105 کالری و مقدار مشخصی از چربی و ساکاروزاست ، با این‌ حال، مقدار چربی و ساکاروز در آن نمی تواند باعث افزایش شدید وزن ‌شود، مگر این که به طور افراطی مصرف شود. موز در مقایسه با سایر میوه‌ها مانند پرتقال یا سیب دارای مقدار بیشتری ساکاروزوچربی است. اما تا زمانی که در مصرف موز افراط نشود، در مورد افزایش وزن جای نگرانی وجود ندارد.


آیا موز میوه سالمی است؟

همان‌طور که ذکرشد موز سرشار از مواد مغذی است و ویتامین‌های مختلفی دارد، بنابراین، میوه بسیار سالم با خواص درمانی متعددی است.
نتایج مطالعات ثابت کرده است که ویتامین B6 و پتاسیم در این میوه می‌تواند میزان انرژی بدن را افزایش دهد و همچنین افسردگی را درمان کند.
علاوه بر این، موزسرشار از فیبراست که می‌تواند یبوست را کاهش دهد.
ویتامین C در آن سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. بنابراین، به ‌طورکلی موز میوه ای بسیار سالم است!

راه های ارتباطی

پست الكترونيك :info@iranobesity.com

وب سایت:      iranobesity.com

نشاني: تهران ، خيابان وليعصر، بالاتر از ميدان ونك

 

درباره ما

سایت چاقی ایران.
هدف از راه اندازي اين سايت اطلاع رساني به هموطنان عزيز درخصوص پيشگيري و درمان چاقي در ايران مي باشد

لوگو

 

بازگشت به بالا